banner mueller orteza na koleno

Ortéza na koleno

Domů Jak ji vybrat? Sportovní ortézy Značky Jak ji používat? Akční ceny Kdy se používá?

 

Artróza nebo artritida - bolesti a otoky

Artróza a artritida patří k nejčastějším příčinám bolesti a otoků v kolenní oblasti.

Na první pohled jsou od sebe k rozeznání jen těžko. Správnou diagnózu musí určit vždy lékař, který také vybere vhodný směr léčby. Důležitým podpůrným prvkem při procesu uzdravování je i vhodně zvolená ortéza na koleno.

 

Artritida

Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů postihující hlavně sportovce a starší osoby. Nejznámější onemocněním tohoto typu je revmatoidní artritida. První projevy nemoci jsou nenápadné – vše začíná ranní ztuhlostí kloubů, která ale brzy odezní. Po několika měsících ale i letech se ke ztuhlosti přidají ještě otoky a zvýšená bolestivost při pohybu.

Artritidu obvykle není možné zcela vyléčit. Její projevy je možné zmírnit zoptimalizováním tělesné hmotnosti (nadváha klouby všeobecně přetěžuje) a podáváním léků proti bolesti.

Velmi pomáhají také podpůrné ortézy na koleno s patellární výztuhou, které kloubu znatelně odlehčují a tím zabraňují jeho dalšímu poškození a bolestivosti.

 

Artróza

Artróza je bez nadsázky nejrozšířenějším onemocněním lidstva.

Může postihnout jakýkoli kloub v těle, snižuje jeho pohyblivost a v případě onemocnění velkých kloubů (kyčel, koleno) může zavinit i trvalou invaliditu. Při artróze dochází k poruše v procesu neustálého obnovování kostní chrupavky. Kloub se kvůli tomu špatně pohybuje a dochází k poškozování okolní měkké tkáně a kostí.

Vhodně zvolená kolenní ortéza může při artróze významně pomoci. Mechanicky odlehčí postižený kloub, což zmírní nebo zcela odstraní nepříjemnou bolest a zároveň dopřeje postižené chrupavce tolik potřebný čas k regeneraci. Správně používaná kolenní ortéza dokáže dokonce zcela zastavit postup onemocnění.

Většina nabízených typů ortéz je navíc vhodná i pro rekreačně provozovaný sport, který pomáhá udržovat optimální tělesnou hmotnost, což zdraví kloubů velmi prospívá.